Bay Burun Servisi

Ücretsiz koku ölçüm hizmetimizden siz de faydalanın!

DN16-ODORPATROL-1AHBAY BURUN SERVİSİ

Bay Burun Servisi firmamızın ücretsiz olarak vermiş olduğu koku ölçüm hizmetidir. Bu hizmetimizden siz de yararlanabilirsiniz!

Çevtürk, Bay Burun hizmeti ile fabrika, depolama, üretim ve çalışma alanlarınızda koku ölçümü hizmeti sunar. Çalışanlarınız sürekli aynı kokulara maruz kalmalarından dolayı koku hassasiyetleri düşer. Söz konusu kötü koku olsa dahi çalışanlar bu kokuyu hissedemez hale gelirler. Bu durum koku eşiğinin yükselmesi olarak açıklanır. Sigarayı bırakmış bir insanın sigara kokusundan rahatsız olması bu duruma en güzel örnektir. Sigara içilen dönemde sigara kokusunu almaz iken, içilmeyen dönemde sigara kokusu tahammül edilemez hale gelir.

Nasal_Ranger_trainingBay Burun hizmetimiz sayesinde hızlı şekilde koku ölçümü yaptırabilir, koku problemlerinizi keşfedebilirsiniz. Doğru kontrol sistemlerini ve önlemlerini almak için zaman kazanabilirsiniz.

Koku ölçümü, koku kaynaklarını belirlemek, şikâyetleri teyit etmek, günlük faaliyetlerde açığa çıkan kokuyu göz altında tutmak, özel koku olaylarını kayıt altına almak için kritik bir ihtiyaçtır.

Uygulama alanı çok geniştir; endüstriyel uygulamalar, tarımsal uygulamalar, atık depolama, kompost, atıksu arıtımı yapan belediyelerde sık sık uygulama ihtiyacı görülür. İnsan burnunun olduğu her yerde kolaylıkla ölçüm yapabilmekteyiz.

Bay Burun Koku Ölçümünün Avantajları:

 

intercomp1

  • Günlük operasyonlardaki kokuyu gözleme
  • Koku giderim kontrol uygulamalarının etkinliğini değerlendirme
  • Güvenilir savunulabilir kayıt oluşturabilme
  • Uygunluk gözleme ve değerlendirme
  • Koku kontrol etkinliğini değerlendirme
  • Özel koku kaynaklarını saptama
  • Şikayetleri kontrol edebilme

 

KOKU ÖLÇER NEDİR?

2003-06-02aKoku ölçer, taşınabilir bir saha ölçüm cihazıdır. Ortam kokularının konsantrasyonunu ölçmeye yarayan diğer yöntemlere göre çok daha hızlı ve pratik bir cihazdır. Taşınabilir olması gereken her noktada anında ölçüm yapabilmemizi sağlar.

Koku ölçer koku şiddetini sayıya dökmenin güvenli bir yoludur. D/T (Dilution/Treshold) mantığı ile çalışır.  Bu yöntem en çok kullanılan koku ölçme yöntemidir. Bu yöntem uzmanlara tanınmış ve saygın bir rakamlandırma sağlar. D/T yönteminde kokulu hava ile kokusuz hava karıştırılarak bir konsantrasyon ayarlanır. Kokunun hissedildiği konsantrasyon bize ortamdaki kokunun şiddetini verir.