Nemlendirme Sistemleri

Endüstriyel nemlendirme çözüm ortağınız.

NEMLENDİRME SİSTEMLERİ

Çevtürk nemlendirme konusunda çözüm ortağınızdır. Yüksek basınçlı nemlendirme sistemlerinin anahtar teslimi kurulumunu gerçekleştirir. Çevtürk’ün uzmanlığı sayesinde hassas makine ve ekipmanınıza zarar vermeyen kombinasyonlar seçilir. Sistemleri, herhangi bir büyüklükteki kapalı mekânın içerisinde tüm alanı kapsayacak şekilde, su zerreciklerini ortama çok küçük 1-5 mikron çaplarda pulvarize ederek nemlendirme sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

Sistemin esnek olması ve her türlü yapıya kolayca monte edilebilme özelliği sebebiyle, kuruldukları ortamda çok düzgün ve eşit nem dağılımı gerçekleştirilebilir. Ortam içerisindeki bağıl nem seviyesi, nemlendirme sistemlerine eklenen özel nem algılayıcılar ile %25 ile %95 arasında hassas olarak ayarlanabilir.
Ortama verilen sis görünümündeki su, hiçbir şekilde damlama veya ıslatma yapmadan havada tamamıyla buharlaşarak ortamda nemlendirme sağlar.

photo03

photo05 pala-house-fogging-500x500

 

 

 

 

 

Endüstride nemlendirmenin gerektiği tüm alanlarda kullanılabilir. Sistem bağımsız kurulabileceği gibi mevcut nemlendirme tesisi varsa birleştirilebilir. Bu durumda sistem kapasitesini arttırmakta ve enerji sarfiyatını düşürmektedir. Diğer nemlendirme sistemlerine göre ilk yatırım ve işletme maliyeti çok düşüktür.  Sessiz, güvenilir ve kaliteli bir sistemdir. Montajı, bakımı, onarımı kolay ve hızlıdır. Basınçlandırılmış hava kullanan diğer atomizasyon sistemlerine göre %90 daha az enerji harcar ve ürettiği zerrecikler daha küçük olduğundan ıslatma yapmadan ortama direk nem olarak verir.

axelspringer2

tobacco-humidification-01 photo11

 

 

 

 

 

Exproof mekanlarda yangın önleme sistemi olarak kullanılır. Parlama tutuşma riski olan malzemenin üretiminde ve depolanmasında ortamdaki statik elektriğin giderilmesi için gereken nemlendirme problemini çözer. Sistem ile nem oranı arttırılarak statik elektrikten kaynaklanan sorunlar ortadan kaldırılır. Malzemelerin daha kolay işlenir hale gelmesini, makine hızını ve performansını artırır.

Rh-factory

MAP003big251011062517chicken009photo02